SİVEREK MESLEK YÜKSEKOKULU
 
1994 yılında Harran Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Şanlıurfa ili Siverek ilçesinde kurulmuştur. 1994-1995 Eğitim- Öğretim yılında açılan Radyo-Televizyon Yayımcılığı ve Gıda Teknolojisi olarak iki (2) program, 40 öğrenci ile açılan Meslek Yüksekokulumuz; ilk binası Siverek ilçesinin Selimpınar mevkiinde şehirden 3 km uzaklıktaki Selimpınar İlkokulu binasıdır. Bu bina Şanlıurfa Valiliği tarafından onarılarak Meslek Yüksekokuluna verilmiştir.
1997 yılında Siverek Kaymakamlığı ve ilçedeki derneklerin girişimi ile Endüstri Meslek Lisesinin ek binası Şanlıurfa Valiliğince Siverek Meslek Yüksekokuluna geçici olarak tahsis edilmiş ve bina Harran Üniversitesi tarafından kısmen tamir edilerek eğitim-öğretime geçilmiştir.

2000-2001 öğretim yılında Radyo-TV Yayımcılığı Programı Şanlıurfa Meslek Yüksekokuluna bağlanmış, yerine Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programı açılmış ve öğretime başlamıştır. Eğitim- öğretim yılında Bilgisayar Operatörlüğü Programı YÖK onayı ile açılmıştır. YÖK-MEB ortak program geliştirme projesi ile programların isimleri ve ders içerikleri değiştirilmiş dolayısıyla Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programı olarak, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programının ismi Muhasebe Programı olarak değiştirilmiştir.

2018-2019 eğitim öğretim yılında çocuk gelişimi programı ve Tıbbi Dokümantasyon ve sekreterlik programlarından öğrenci olarak program sayımız beşe yükselmiştir.
 
 
 

BOLOGNA

 

ÖNERİ İSTEK ŞİKAYET BİLGİ TALEBİ

E- BÜLTEN

ŞANLIURFA KÜLTÜR SANAT TARİH VE TURİZM E-DERGİSİ

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

AKADEMİK TAKVİM

MEZUN PORTALI

KOORDİNATÖRLÜKLER

AÖF KOOR.
ÖSYM KOOR
 NOT:AÖF BÜRO HİZMETİ İLÇEMİZDE VERİLMEMEKTEDİR BÜRO HİZMETİ İÇİN ŞANLIURFA MERKEZE GİDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.
AÖF İLETİŞİM:08502004610