8-14 MART BİLİM VE TEKNOLOJİ HAFTASI
“Teknolojiyi Kullan Hayalini Canlandır” Etkinliği
Siverek Meslek Yüksekokulu’nda Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında planlanan “Teknolojiyi kullan hayalini canlandır” adlı etkinlik Karakoyun İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri ile gerçekleştirildi.
Siverek MYO’nun bilgisayar laboratuvarında planlanan etkinlik öncesi Karakoyun köyünden gelen ilkokul öğrencilerine öğle yemeği verildi. Yemeğin ardından çocuklar, hayallerindeki resmi Bilgisayar Teknolojileri Bölümü öğrencileri ile çizerek bilgisayar laboratuvarına geçtiler. Burada çocuklarla bölüm öğretim elemanları eşliğinde bölüm öğrencileriyle birlikte bilim ve teknolojinin önemi hakkında sohbet edildikten sonra “Resmini Canlandır” etkinliği gerçekleştirildi. Animasyon çalışması ilkokul öğrencileri tarafından büyük ilgi gördü. Bilgisayar ile ilk defa uygulama geliştiren çocukların mutlulukları görülmeye değerdi.
Laboratuvarda tamamlanan animasyon çalışmasından sonra çocuklara Siverek MYO’ nun diğer bölümleri gezdirildi.
Karakoyun İlkokulu müdürü Mehmet USLUER ve öğretmenleri yapılan bu etkinlikle ilgili memnuniyetlerini dile getirdiler. Meslek Yüksekokulu yönetimi ve hocalarına teşekkür ederek öğrencileriyle birlikte veda ettiler.

BOLOGNA

 

E- BÜLTEN

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

AKADEMİK TAKVİM

MEZUN PORTALI

KOORDİNATÖRLÜKLER